Закінчуєш школу? Час готуватися! Все про ЗНО: розклад ЗНО, реєстрація на ЗНО, програми ЗНО, запитання та відповіді ЗНО.

ВУЗи України по регіонах. Рейтинги ВУЗів. Болонський процес в Україні.

Вища освіта за кордоном. FLEX - безкоштовне навчання в США для старшокласників.
Пошук по сайту


Все про оцінювання та ВУЗи України > Історія оцінювання


Подготовка к тестам

Історія оцінювання

Тестування в педагогіці відоме дуже давно. Історики стверджують, що ще в стародавньому Китаї тестування використовувалося для оцінки рівня знань і підготовленості кандидатів на ті або інші посади. Для перевірки знань учнів тестування вперше було застосоване у Великобританії в 1864 році Дж. Фішером. Уже в 1883 році британський психолог Ф. Гальтон розробив теорію проведення тестування. А саме слово "тест" у його теперішньому змісті вперше використав у 1890 році американський психолог Дж. Кеттелл. В 1911 році німецький психолог В. Штерн придумав поняття "коефіцієнта інтелектуальності", зараз широко відоме як "IQ".

Піонерами в практичному застосуванні тестування для випускників шкіл були американці. The SAT Reasoning Test, стандартизований тест для вступу до коледжу в США, веде свою історію з 17 червня 1901 року, коли вперше 973 абітурієнта пройшли тестування, за результатами якого приймалося рішення про зарахування на навчання до коледжу. Першопрохідники здавали тести з англійської, французької, німецької, латинської та грецької мов, історії, математики, хімії та фізики.

Звичайно ж, за сто з лишком років система тестування SAT дуже сильно змінилася. Хоча метод тестування SAT і не прийнятий у США федеральним законом, має досить багато супротивників і критиків, але дотепер саме з його допомогою в США проводиться відбір серед абітурієнтів при вступі до більшості вищих навчальних закладів. Існує ще один досить популярний у США метод тестування для абітурієнтів - ACT (American College Testing Program), що застосовується з 1959 року.

У Радянському Союзі інтерес до тестування в педагогіці з'явився у двадцятих роках ХХ століття, коли в навчальних закладах намагалися знайти надійний спосіб перевірки знань у великої кількості учнів. В 1926 році була розроблена й перевірена перша в СРСР система тестування для школярів, заснована на розробках американської школи педагогіки. Але в 1936 році за рішенням партії система тестування в школах була згорнута.

З 2009 року система тестування для випускників шкіл і вступу до ВУЗу прийнята в Росії, там вона називається ЕГЭ, "Единый государственный экзамен".

Сьогодні система тестування для оцінки рівня знань абітурієнтів застосовується в багатьох країнах світу: Австралії, Бразилії, Франції, Німеччині, Індії, Китаї, Ізраілі та в багатьох інших.

Про історію введення тестування (зовнішнього незалежного оцінювання) для перевірки знань випускників і абитуриєнтів у нашій країні можна прочитати на сторінці Тестування в Україні.Все про оцінювання та ВУЗи України > Історія оцінювання
 
загрузка...